🕯️ Wystawa „…i nigdy nie wrócili do domu. Alfabet Obławy Augustowskiej” otwarta w Suwałkach
Na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach została uroczyście otwarta wyjątkowa wystawa plenerowa pt. „…i nigdy nie wrócili do domu. Alfabet Obławy Augustowskiej”. Ekspozycja, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Białymstoku, upamiętnia 80. rocznicę Obławy Augustowskiej, jednej z największych, a wciąż nie do końca wyjaśnionych zbrodni dokonanych przez Sowietów na Polakach po II wojnie światowej.
W wydarzeniu udział wziął m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
10.06.2025 18:02