👮 Najlepsi patrolowcy województwa
Nagrody odebrali uczestnicy XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W wojewódzkich eliminacjach rywalizowało 15 dwuosobowych patroli reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu podlaskiego.
Na podium znaleźli się:
🥇 I miejsce – sierż. szt. Łukasz Gogol i st. post. Dawid Żakowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
🥈 II miejsce – sierż. Jakub Dzitowski i st. post. Kamil Trąbka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
🥉 III miejsce – sierż. Marcin Murawski i post. Damian Mroczkowski z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie
Dwie najlepsze pary będą reprezentować Podlasie podczas ogólnopolskiego finału w Szkole Policji w Słupsku.
🚓 Wyłoniono najlepszych dzielnicowych
Równolegle odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W rywalizacji uczestniczyło 28 dzielnicowych oraz 6 kierowników rewirów dzielnicowych.
W kategorii dzielnicowych zwyciężyli:
🥇 asp. szt. Błażej Biedrzycki – Komenda Powiatowa Policji w Mońkach
🥈 mł. asp. Justyna Kosińska – Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim
🥉 mł. asp. Joanna Gruszewicz – Komenda Powiatowa Policji w Sokółce
Wśród kierowników rewirów dzielnicowych najlepszy okazał się:
🥇 asp. szt. Krzysztof Rosa – Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie
🥈 asp. szt. Sławomir Sacharczuk – Komenda Miejska Policji w Białymstoku
🥉 podkom. Karolina Niewiarowska – Komenda Miejska Policji w Białymstoku
Najlepsi dzielnicowi oraz zwycięzca kategorii kierowników będą reprezentować województwo podczas ogólnopolskich zawodów w Szkole Policji w Katowicach.
🐕 Policyjne psy i ich przewodnicy również na podium
Podczas XXIII Kynologicznych Mistrzostw Policji rywalizowali przewodnicy psów wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków oraz materiałów wybuchowych.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
🥇 asp. szt. Kamil Kosiński z psem Leonem – Komenda Miejska Policji w Łomży
🥈 asp. szt. Karol Pieczulis z psem Szarikiem – Komenda Miejska Policji w Suwałkach
🥉 asp. szt. Rafał Piotrowski z psem Herą – Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim
Zwycięzcy będą reprezentować podlaski garnizon podczas finału mistrzostw organizowanego w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
🏆 Uroczyste wręczenie nagród
Wyróżnienia i nagrody laureatom wręczył pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Krzysztof Woźniewski. Funkcjonariusze otrzymali również nagrody ufundowane przez Wojewodę Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów województwa podlaskiego.
Tegoroczne eliminacje po raz kolejny pokazały wysoki poziom wyszkolenia podlaskich policjantów, którzy już wkrótce powalczą o najwyższe miejsca podczas finałów ogólnopolskich.

Napisz komentarz
Komentarze