🚓 Zgłoszenie o pobiciu i szybka reakcja policji
Dyżurny augustowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych.
Funkcjonariusze po przybyciu rozpoczęli ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia. Jak się okazało, kluczowym dowodem w sprawie był zapis z kamer monitoringu zainstalowanych w mieszkaniu.
📹 Nagranie ujawniło przebieg zdarzenia
Z zabezpieczonego materiału wynikało, że dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania, a następnie zaatakowało 43-letniego lokatora.
Sprawcy mieli bić pokrzywdzonego pięściami oraz kopać go, powodując obrażenia ciała. Nagranie pozwoliło policjantom dokładnie przeanalizować wygląd i ubiór napastników.
🔍 Policjanci szybko ustalili sprawców
Na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze wytypowali osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem oraz miejsce ich pobytu.
Niedługo później policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających wizerunkowi z monitoringu. Zatrzymani to mieszkańcy Augustowa w wieku 35 i 29 lat.
Jak ustalono, obaj byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u starszego mężczyzny blisko 2,5 promila alkoholu, natomiast u młodszego blisko 3 promile.
⚖️ Zarzuty i środki zapobiegawcze
Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju.
Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
🚨 Sprawa trafi do sądu
Postępowanie w sprawie trwa, a policja podkreśla, że dzięki szybkim działaniom dzielnicowych sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani.

Napisz komentarz
Komentarze