🚔 Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży zabezpieczyli ponad 240 jednorazowych papierosów elektronicznych bez polskich znaków akcyzy.
Nielegalny towar został wykryty podczas kontroli paczek w jednej z łomżyńskich sortowni przesyłek kurierskich. Kontrola została przeprowadzona przy użyciu skanera rentgenowskiego (RTG), który pozwolił ujawnić podejrzaną zawartość dwóch przesyłek.
📦 W paczkach znajdowały się 242 jednorazowe e-papierosy zawierające łącznie ponad 26 litrów liquidu.
Jak ustalili funkcjonariusze, zabezpieczone produkty nie tylko nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy, ale również nie spełniały wymagań określonych w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
⚠️ Wśród stwierdzonych nieprawidłowości znalazły się m.in.:
- przekroczenie dopuszczalnej pojemności płynu z nikotyną,
- brak informacji o składzie produktu,
- brak wymaganych ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim,
- brak oznaczeń wymaganych przepisami prawa.
💨 Nielegalny towar został zabezpieczony do prowadzonego postępowania karnego skarbowego.
Według szacunków służb uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie wynoszą niemal 85 tysięcy złotych.
📑 Dalsze postępowanie prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy.

Napisz komentarz
Komentarze