Poranne zatrzymanie trzech obywateli Sudanu
W godzinach porannych funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Sejnach wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej zatrzymali 3 obywateli Sudanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską.
Kolejna grupa ujęta w godzinach popołudniowych
Około godziny 14 funkcjonariusze ujęli kolejne 3 osoby pochodzące z Erytrei. Migranci zostali zatrzymani w gminie Puńsk, w niedalekiej odległości od granicy państwowej.
Readmisja na stronę litewską
Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach obowiązujących procedur readmisji.
Statystyki działań na granicy
Jak wynika z danych Straży Granicznej, od początku 2026 roku na polsko-litewskim odcinku granicy zatrzymano już blisko 620 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę.

Napisz komentarz
Komentarze